Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’ta Balıkçılara Sıkı Takip
Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından su ürünleri av yasaklarının takip ve denetimi aralıksız sürüyor.

 

15 Mart 2013 Cuma 00:45

 

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından su ürünleri av yasaklarının takip ve denetimi aralıksız sürüyor. Denetimlerde usulsüz avlanıldığı belirlenen 700 kilogram balığa el konuldu.

Sinop’ta ki karaya çıkış noktaları, balıkçı barınakları, yol güzergahları, işleme tesisleri, soğuk hava depoları ve perakende satış yerlerinde devam eden denetimler sırasında çeşitli uyarılarda yapılıyor. İl müdürlüğüne bağlı su ürünleri denetim elemanlarınca yürütülen çalışmalara bizzat katılan İl Müdürü Erol Saraçoğulları yaptığı açıklamada, denetimlerin bundan sonra ki süreçte de aralıksız devam edeceğini söyledi. Denetimlerde av yasakları ile ilgili kontrolleri gerçekleştirdiklerini belirten Saraçoğulları, “Gerekli görülen durumlarda kolluk kuvvetleri, Mal Müdürlüğü personeli ve ilçe müdürlükleri personeli ile koordine olarak yürütülen çalışmalarda su ürünleri nakli yapan araçların seyir defterleri, nakil belgeleri ve taşıdıkları ürünlerin denetim ve kontrolleri gerçekleştirilmekte.Özellikle balık unu yağı işleme tesisleri ve perakende satış yerlerinde denetimler, balıklarının asgari avlanma boyları ile nakil belgesi üzerinde yoğunlaşırken, denetimler sırasında balıkçı barınakları, işleme tesisleri ve perakende satış noktalarında güncel uygulama ve yasaklara dair bilgilendirmeler de yapılmakta” diye konuştu.

Bu yıl il müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimlerde verilen cezalar hakkında da bilgi veren İl Müdürü Erol Saraçoğulları, “5 adet balık unu ve yağı işleme fabrikası, 10 adet su ürünleri perakende satış yeri, 3 adet karaya çıkış noktası ve 8 adet balıkçı teknesinde evrak ve su ürünleri denetimleri yapıldı. Dikmen ilçesi yeni karayolu Sinop Samsun kavşağında ve Türkeli, Helaldı yol güzergahı olan Ayancık İncesu mevkisinde toplam 5 adet aracın denetimi yapılarak av yasaklarına aykırılığı tespit edilen iki araca toplam 2 bin 769 TL para cezası uygulandı. Toplamda bin 500 kilogram istavrit, 20 kilogram kalkan ve 180 kilogram barbunya balığına el konularak Dikmen ve Ayancık mal müdürlükleri milli emlak memurlarına teslim edildi” dedi. SİNOP

 

Kaynak: sondakika.com

BİLGİLER
tarafından 15 Mart 2013 - 00:44 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 272 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1