Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’u Sil Baştan Tasarladılar
Sinop Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Kentsel Tasarım ve Peyzaj Sergisi gerçekleştirilen törenle açıldı. Sergide Sinop’un kentsel ve peyzaj tasarı örnekleri yer aldı.

 

02 Temmuz 2014 Çarşamba 17:00

 

Sinop Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Kentsel Tasarım ve Peyzaj Sergisi gerçekleştirilen törenle açıldı. Sergide Sinop’un kentsel ve peyzaj tasarı örnekleri yer aldı.

Sinop Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenilen Kentsel Tasarım ve Peyzaj Sergisi Belediye Başkanı Baki Ergül ve CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun’un katılımı ile açıldı. Aşıklar Düğün Salonunda düzenlenen sergide Kentsel Tasarım ve Peyzaj Bölümü öğrencileri 2013-2014 yıl sonu mezuniyet projelerini sergilemeye başladılar.

Konu ile ilgili konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “Bu projeler şuan fikir projesi aşamasında. içerisinde tabi ki de hayata geçirilebilecek projeler var. Görmüş olduğumuz projeleri hayata geçirebilmek için sit alanı kavramına yeni bir bakış açısı getirilmesi lazım. Sinop’un büyük sorunlarından birisi sahillerimizin doğal sit alanı olmasıdır.” dedi.

Okan Üniversitesi’nden gelen grup başkanı Prof. Dr Nevin Çekirge ise, “Bu projeleri hazırlamak için Sinop’a geçen sene şubat ayında geldik. Tüm kent ölçeğinde bir çalışma yaptık. Vatandaşlarla anket gerçekleştirdik. Bu çalışmaları kentliye ve belediyeye sunduk. Bu sergi bizim için çok önemli” dedi.

 

Çeşitli branş ve tezlerden yola çıkarak hazırlanan projeler belediye teknik ekibi ve katılımcılar tarafından incelenerek öğrencilerden bilgi aldılar. Öğrencilerin geçen sene Sinop’a gelerek bir hafta boyunca yaptıklara çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan projeler oldukça ilgi gördü.

 

Sinop' sil baştan

 

Sinop'u sil baştan tasarla

 

Kaynak: haber57.om.tr

BİLGİLER
tarafından 02 Temmuz 2014 - 17:04 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 246 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1