Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’un yeni encümeni belirlendi
Sinop Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2019 Yılı Kasım Ayı olağan kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda yapılan seçimle yeni üyeler belirlendi. 

 

26 Kasım 2019 Salı, 20:30

 

Sinop Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısına, köy muhtarları ve il genel meclisi üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Köylere Hizmet Götürme Birliğinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Şahin, toplantı sonrasında göreve gelecek olan muhtarlara ve İl Genel Meclisi Üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

 

Yoğun katılımla gerçekleştirilen Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliği Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında Birlik Müdürü İlhami Tarak tarafından 2019 yılı yatırım ve faaliyet raporunun okunması sonrasında Birlik Saymanı Hasan Altıntaş tarafından 2020 yılı tahmini bütçesi okunarak birlik meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi. 2020 yılı bütçesi görüşmeleri sonrasında görev yapacak Birlik Meclisi üyeleri arasında gizli oylama yapıldı.

Uzungüngen Köyü Muhtarı Ferhat Demirol ve Tangaloğlu Köyü Muhtarı Ömer Erdem’un divan üyeliğini yaptığı seçimlerde merkez ilçenin 4 il genel meclis üyesi ile 38 köy muhtarı oy kullandı.

 

42 oyun kullanıldığı seçimlerde meclisi üyeleri Yakup Üçüncüoğlu (AK Parti) 37 oy alırken, Fatih Özçelik (AK Parti) 28, Erdal Uzun (CHP) 16, muhtarlar: Yaşar Ünal 22, Mustafa Koca 22, Ali Şükrü Gür 19, Özcan Duru 3, Ercan Göçgün 2 ve Resul Köklü 1 oy aldı.

 

Seçimlerde iki il genel meclisi üyesi ve iki muhtardan oluşan 4 kişilik Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni belirlenmiş oldu. Buna göre 1 yıl süreli görev yapacak olan Birlik Encümenine: AK Parti Sinop İl Genel Meclisi Üyesi ve Meclis Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Sinop İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Fatih Özçelik ile Yalıköyü Muhtarı Yaşar Ünal ve Çakıldak Köyü Muhtarı Mustafa Koca seçildi.

 

 

Kaynak: VİTRİNHABER

BİLGİLER
tarafından 26 Kasım 2019 - 20:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 66 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1