Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Soma’yı Unutmadılar
Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resimler ve heykeller Arkeoloji Müzesi bahçesinde sergilendi. Sergi’de Manisa Soma’da yaşanan Madenci Faciasına ithafen yapılan eserler dikkat çekti

 

22 Mayıs 2014 Perşembe 22:02

 

Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resimler ve heykeller Arkeoloji Müzesi bahçesinde sergilendi. Sergi’de Manisa Soma’da yaşanan Madenci Faciasına ithafen yapılan eserler dikkat çekti.

 

Serginin açılışına, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Orhan Başkan, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resim ve heykel sergisi 21-23 Mayıs tarihleri arasında Sinop Arkeoloji Müzesi bahçesinde sergilenecek. Öğrencilerin bir sene boyunca gerçekleştirdiği 200’den fazla eser sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Yapılan eserler arasında en dikkat çeken eserler ise Manisa Soma’da yaşanan 301 Madencinin hayatını kaybettiği olayı ele alan resimler ve heykeller oldu.

 

Soma

 

 

Soma 1

 

 

 

Soma 2

Haber: Fatma ÖZEN

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 22 Mayıs 2014 - 22:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 312 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1