Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Suruç’taki Katliama Sinop’tan Kınama!
Kobanê’nin Yeniden İnşa çalışmalarına katılmak üzere İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi’nde bugün meydana gelen patlamada onlarca gencin öldüğü ve onlarca sının da yaralandığı vahşi katliamı protesto etmek için 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 19.30’da Sinop Uğur Mumcu Meydanında basın açıklaması yapıldı.

 

21 Temmuz 2015 Salı 17:00

 

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz tarafından okunan basın açıklamasında, “AKP iktidarında sürdürülen dış politikanın olumsuz yansımaları katliamlara dönüşmüş durumda. Reyhanlı ve Gaziantep patlamaları açığa kavuşturulmazken, seçimlerde Diyarbakır’da katliam provası yapıldı ve halen gerçek faillere dair bir netlik açığa çıkarılmadı. IŞİD katliamcılarının üzerine ölüm düşürdüğü Kobane’ye yaşamı taşımak için İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen 300 gencimizin konakladığı Amara Kültür Merkezi’nde bugün meydana gelen patlamada onlarca gencin öldüğü ve yüzlercesinin de yaralı olduğu bildirilmektedir. Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine; barıştan, kardeşlikten, özgürlükten yana tüm güçlere başsağlığı dileriz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Gençlerimize yapılan bu saldırı, özgürlüğe, barışa ve yaşama saldırıdır.

 

Katiller de, bu ortamı hazırlayanlar da bellidir

Aylardır her açıklamamızda AKP’nin izlediği mezhepçi ve milliyetçi Ortadoğu politikasının ülkemizi patlamaya hazır bir mayın tarlasına dönüştürdüğünü ifade ediyoruz. Maalesef, gerçekleşen tam da budur!

Katiller sürüsü sivil ve masum demeden onlarca insanın ölümünü hedefleyecek eylemler gerçekleştirmektedir. 5 Haziran’da Diyarbakır’da da aynı plan uygulanmak istendi. Orada insanlarımızın soğukkanlılığı ve tedbiriyle katliam 5 insanımızın yaşamını yitirmesi ve onlarca yaralı ile sonuçlandı. Ne yazık ki, bugün Suruç’ta onlarca gencimiz vahşi saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Öfkemiz büyük, ancak sözün bittiği noktadayız…

Katillere bu zemini hazırlayan politikaları uygulayanların tarih önünde hesap vermekten kurtulamayacağına inanıyoruz.

En ufak insani değerden nasibini almamış katiller sürüsünün gerçekleştirdiği saldırıyı nefretle kınıyor, yaşamlarını yitirenlere başsağlığı, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ve son olarak belirtmek istiyoruz: Ne olursa olsun halkın direnişi ve dayanışmasıyla barış kazanacak… Özgürlük kazanacak… Yaşam kazanacak… Emperyalizm, IŞİD ve yerli işbirlikçileri Ortadoğu’da ve ülkemizde yenilecektir.” denildi.

 

Kaynak: haber57.com.tr

Suruç'ta Katliam Var 2

BİLGİLER
tarafından 21 Temmuz 2015 - 17:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 98 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1