Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Tarladan Tükticiye Doğrudan Satış
Sinop’ta çiftçilerin tarlalarından toplayıp yol kenarlarında sergiledikleri sebze ve meyveler çevreden geçen yerli yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor.

 

23 Temmuz 2013 00:40

 

Sinoplu Çiftçiler Akliman mevkii karayolu kenarındaki tarlalarından topladıkları ürünlerini yol üzerine kurdukları derme çatma tezgâhlarda satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. En çok yoldan geçen araçların turistlerin rağbet gösterdikleri bu tezgâhları, vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşılamada önemli etken oluyor. Yol üzerindeki dinlenme yerlerinde konuşlanan köylüler, satışlardan oldukça memnun. Karayolunu pazar yerine çeviren köylüler, ürettikleri malları satarak aile bütçelerine katkı sağlarken, alışveriş yapanlar da taze sebze ve meyve almanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Yaptıkları işin hiç de kolay olmadığını, günlük ihtiyaçlarını karşılamak için yol kenarında sebze meyve satışı yaptıklarını söyleyen köylülerden Muazzez Karaboğa “Yoldan geçenler, hem burada bir müddet mola verip temiz hava teneffüs ediyor, hem de doğal yollarla ürettiğimiz meyve ve sebzelerden alıyorlar. Tarlalarımız hemen yolun kenarında buluyor. Biz de her gün tarladan taze olarak, domates, biber, salatalık böğürtlen, fındık, fasulye gibi ürünleri toplayarak yol kenarında satıyoruz. Ürünleri hem taze hem de ucuz bulan vatandaşlar tereddüt etmeden alış veriş yapıyor. Günlük olarak tarladan topladığımız ürünleri taze ve ucuz fiyata satıyoruz. Bu müşteriye daha cazip geliyor” dedi.

Yol kenarında satış yapan çiftçilerden alışveriş yapan Vatandaşlar ise günlük ve taze olarak satılan sebzelerin daha güven verici olduğunu, satılan ürünlerden memnun olduklarını ifade ettiler.

 

Organik Tarım 1

 

Organik Tarım 2

Organik Tarım 3

 

Haber: Songül KORKMAZ

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 23 Temmuz 2013 - 00:46 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 761 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1