Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Tünelin Uçundaki Işık
Sinop’ta nihayet tünelin ucu gözüktü. Tünel çalışmalarında 600 işçi gece gündüz 24 saat çalışıyor…

 

 

06 Temmuz 2013 Cumartesi 00:15

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Cengiz Tokmak, Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu ile birlikte tamamlanan ve yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak, Karayolları Samsun Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu ile birlikte yapımı tamamlanan Sinop giriş yolu ve yapımı devam eden Gerze-Sinop yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

 

ŞEHİR GİRİŞİ ÇALIŞMALARI 5 MİLYON TL’YE MAL OLDU

 

İl Başkan Yardımcıları, İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Soysal ve Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün de katıldığı incelemelerde, yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Karayolları Samsun Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, yapımı tamamlanan Sinop şehir girişinin toplam maliyetinin yaklaşık 5 milyon lira olduğunu söyledi.

 

 

22 Haziran tarihinde trafiğe açılan şehir giriş yolunun toplam uzunluğunun bin 300 metre olduğunu ifade eden Çobanoğlu; “Sinop şehir giriş yolumuz bin 300 metre uzunluğunda bir bölünmüş yoldur. Yolun bakanlığımıza maliyeti yaklaşık 5 milyon TL oldu. Proje kapsamında yaya kaldırımları, tüm drenajlar ve üst yapı tamamen bitirildi. Projede eksik kalan peyzaj ve çevre düzenleme işleri ve yan yol bağlantıları ise kısa zamanda tamamlanacak. Çalışmalarımız sırasında bizlere gösterdikleri sabırdan dolayı tüm Sinop halkına ve bu projeye katkı sağlayan başta valilik makamı olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

TÜNELDE 600 İŞÇİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR

 

Yapımı devam eden Gerze-Sinop arası tünelli geçiş yolu ile ilgili bilgilerde veren Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu güzergah üzerinde yer alan her iki tünelin toplam uzunluğunun 5 bin 800 metre olduğunu söyledi Çobanoğlu; “Sinop-Gerze güzergahındaki ilk tünelimiz yaklaşık bin üç yüz metre. Tünelimizin betonarme kaplamaları devam ediyor. İnşallah bu sene sonu itibari ile tünelimizi bitirmiş olacağız. Tünelin toplamda yüzde 70’lik kısmını tamamladık ve Ekim ayı sonunda bu tünellerin tamamı bitirilecek. Bu proje kapsamında her iki tüneldeki toplam proje uzunluğumuz 5 bin 800 metredir. Sadece 450 metrelik bir kazı alanımız kaldı. Tünellerimizde 24 saat kesintisiz çalışmalar devam ediyor. Şuanda 17 teknik eleman ve yaklaşık 600 işçinin çalıştığı bir alandayız. Yani makine ekipman ve çalışan sayısı bakımından Türkiye’nin sayılı şantiyelerinden birinde bulunmaktayız. Bütün amacımız yıl sonuna ana gövdedeki çalışmalarımızın büyük kısmını bitirip bu Sinop-Samsun güzergahını kullanıcılarımıza açmaktır. İnşallah önemli bir aksaklık yaşanmazsa yılsonuna hep birlikte buradan geçeceğiz. Gerze tarafında da tünellerimiz tamamlandı aydınlatmaları devam ediyor. Sinop-Gerze arasında Samsuna kadar 151 kilometrelik yolun, kalan 17 kilometresinin en az 15 kilometresini bu sene bitirmeyi hedefliyoruz. Kalan 2 kilometre ise tamamlanana kadar tek taraflı tünelli geçişi uygulaması yapılır. Ama bir tarafı mutlaka açılacak ve 2013 yılı hedefimize de böylece ulaşmış olacağız” şeklinde konuştu.

 

BİZ GÜNÜBİRLİK DÜŞÜNMÜYORUZ

 

Belediye sınırları içinde yapılan bu hizmetlerin AK Parti hizmet anlayışının çok bir açık göstergesi olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak; “AK Parti günü birlik projelerle değil ülkesine 50 yıllık projelerle hizmet üreten bir parti olduğunu kanıtladı. Ulaşımda hedefimiz 15 bin kilometre bölünmüş yoldu verdiğimiz sözü tuttuk ve fazlasıyla bölünmüş yol yaptık. Bu gün yaklaşık 20 bin kilometre bölünmüş yol ile ülkemize ulaşım hizmetleri anlamında önemli bir mesafe kazandırdık. Milletimiz artık yollarda çile çekmiyor. Biz milletimizin derdiyle dertlenen partiyiz. İlimizde de eksikliği hissedilen yollarımızdaki gerekli çalışmaları tamamlayarak vatandaşımızın rahat ve huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Bu hizmetin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen teşkilatlarımıza, eski milletvekillerimize, milletvekilimiz Sayın Mehmet Ersoy’a, Ulaştırma Bakanlığımıza ve Başbakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

 
Kaynak: vitrinhaber.com
BİLGİLER
tarafından 06 Temmuz 2013 - 02:28 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 525 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1