Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Tüney, Sinop basınıyla buluştu
AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Tüney: “Her imkan ve koşulda memleketime faydalı olmaya, ona hizmet etmeye gayret ettim. Ona en iyi hizmeti vererek beni her daim kucaklayan güzel memleketime minnet borcumu ödemek istiyorum” dedi.

 

03 Mayıs 2018 Perşembe, 19:00

 

 

Komşu Karapınar Köyü; Köseli Mahallesinden; geçtiğimiz hafta AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yapan Sinop’un yetiştirdiği başarılı bürokratlardan Cemalettin Tüney, Sinop basınıyla buluştu.

 

Sinop kent merkezinde bir pastanede Sinop’taki basın kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan AK Parti Sinop Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Tüney konuşmasına: “Sinop’a insan odaklı hizmet etmeye, doğruların yanında doğru isler yapmaya, doğayı, sakinliği, huzuru, hoşgörüyü,  halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile Ankara’da SİZ olmaya talibim” sözleriyle başladı.

 

HAYATI KARİYERLERLE DOLU BİR BÜROKRAT

Tüney kendisini tanıttığı konuşmasına şöyle devam etti: “1963 Sinop Merkez Karapınar köyü doğumluyum. Öğretmen olan babamın tayini sebebiyle 1969 yılında İstanbul’a yerleştik. İstanbul Zeytinburnu’ndaki ilk ve orta eğitimlerim sonrası lisans öğrenimimi Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamladım. Sonrasında ise yine Ankara’da, Gazi Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladım. İş hayatına başlayana kadar her yaz tatilimi aile büyüklerime yardım etmek üzere köyümüz Karapınar’da geçirdim. Dedemin, babaannemin beni ödüllendirmek için Erfelek’teki Cuma pazarına ve bazen de Sinop’a dayımı ziyarete göndermeleri unutamadığım hatıralarımdandır. Her yaz tatilimin bir kısmını, bayramlarımı Sinop’ta ailem ve akrabalarım ile geçirmeye özen gösterdim.

 

 

TÜBİTAK’ta 6 yılı aşkın süre Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak görev yaptım.  Daha sonra özel sektörde alışveriş merkezleri inşaatı yapan KOMAŞ şirketinde, akabinde ise 4 yıl boyunca MÜSİAD Ankara Şubesi Genel Sekreteri olarak görev yaptım. Bu vesile ile iş camiasını, ticaret ve sanayi odaların, KOBİ’leri tanıma imkânım oldu.

 

Yurtdışı tecrübesi kazanmak için 2000’li yılların başında iki yıla yakın ABD’de New York’ta serbest olarak çalıştım. Türkiye’ye döndükten hemen sonra bir yıl boyunca TERMİKEL Grubu’na bağlı sayaç imalatı yapan ELEKTROMED AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendim. 2003’te ise 6 yıl boyunca yürüteceğim Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın M. Hilmi Güler’in danışmanlığını yaptım.

 

2008 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK AB ile İlişkiler ve Sektörel Rekabet Daire Başkanlığı görevine getirildim. Hemen sonrasında 6 yıl süre ile EPDK LPG Daire Başkanı oldum. Bu görevimin yanı sıra yaklaşık 1 yıl vekaleten EPDK Petrol Piyasası Daire Başkanlığı görevinde de ifa ettim. 2014 yılına geldiğimizde ise bir yıl sürecek olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın Enerji ve TÜBİTAK konularında danışmanı olarak görev yaptım.

 

2015 Temmuzundan beri Türkiye Büyük Millet Meclisi Dış İlişkiler ve Protokol Başkanı olarak devam ettiğim görevimden Cuma günü itibari ile Sinop’un bir hizmet neferi olmak için istifa ettim.

 

MEMLEKETİME FAYDALI OLMAK İSTEDİM

Sinop’a gönül bağım ve sevgim hiç bir koşulda kopmadığı gibi daha da derinleşti. Her imkan ve koşulda memleketime faydalı olmaya, ona hizmet etmeye gayret ettim. Ona en iyi hizmeti vererek beni her daim kucaklayan güzel ve yalnız memleketime minnet borcumu ödemek istiyorum. Beraber yürüyelim, var mısınız?”     Aslen Sinop merkez Karapınar köyünden olan ve uzun bir süre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Dış Protokol Daire Başkanlığı görevini yürüten Cemalettin Tüney, geçtiğimiz hafta görevinden istifa ederek, Sinop milletvekilliği için AK Parti’den aday adayı olduğunu açıklamıştı.

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

 

BİLGİLER
tarafından 03 Mayıs 2018 - 19:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 157 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1