Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Yangın var, İtfaiye yok!
Sinop’un Dikmen ilçesine bağlı Yaykın köyünde meydana gelen yangında bir ev tamamen yandı. İddiaya göre Dikmen Belediyesi itfaiye aracı arızalı olduğu için yangına hiçbir itfaiye ekibi müdahale edemedi.

 

19 Aralık 2013 Perşembe 22:15

 

Sinop’un Dikmen ilçesine bağlı Yaykın köyünde meydana gelen yangında bir ev tamamen yandı. İddiaya göre dikmen belediyesi itfaiye aracı arızalı olduğu için yangına hiçbir itfaiye ekibi müdahale edemedi.

 

Yaykın köyü sakinlerinden Davut Yılmaz’ın evinde 16 Aralık pazartesi günü öğle saatlerinde yangın çıktı. Bacadan çıktığı tahmin edilen yangın sonucunda Dikmen ilçesindeki itfaiyeyi yangına müdahale etmesi için arayan köylüler, itfaiye aracının arızalı olduğu bilgisiyle büyük şok yaşadı. “arızalı” olduğu gerekçesiyle gelemeyen itfaiyeden umut kesen köylüler, köylerine 60 km uzaklıktaki Gerze ilçesinin itfaiyesini aradılar. Ancak vatandaşlar Gerze ilçesine de telefonla ulaşamayınca yangına kendileri müdahale etti. Su sıkıntısının da yaşandığı köyde vatandaşların tüm müdahalesine rağmen Davut Yılmaz’ın evi yanarak kullanılamaz hale geldi. Kış ortasında evsiz kalan Davut yılmaz ve ailesi komşularının yanına sığındı.

 

Vatandaşlar duruma tepki göstererek yetkililere seslendi.” Köyümüzde yangın oluyor itfaiyeyi arıyoruz itfaiye aracı arızalı diye müdahale edemiyor. Bu araçların yıllık bakımları yapılmıyor mu, Allah korusun olayda can kaybı da yaşanabilirdi. Davut Yılmaz ve ailesi bu kış gününde evsiz kaldı. İlçe için böylesi önemli bir kurumun araçlarının arızalı olmasından dolayı yangına gelememesi büyük ayıptır” diyerek tepkilerini gösterdiler.

 

Olayla ilgili olarak Dikmen Belediye Başkanı Hüseyin Yüksek yaptığı açıklamada:” itfaiye aracının pompası arızalı idi. Dikmen de servis olmadığı için Arızanın yapılması için Samsun’dan servis çağırdık. Zaten aracımız arızalı olmasa da bu aracın Yaykın köyüne çıkması hava şartlarından dolayı mümkün değildi. Yollar da kapalı idi. Yangın olan bölge bizim bölgemiz değil. Orman bölge müdürlüğü’ne ait arasözün orada olması lazımdı.” dedi

 

Haber: Songül KORKMAZ

Kaynak: haber57.com.tr

 

BİLGİLER
tarafından 19 Aralık 2013 - 22:12 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 295 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1