Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Yeniden Merhaba
Yeniden Merhaba

Merhaba Alasökü

Uzun zaman sonra sizlere tekrar merhaba demek çok güzel bir duygu. Biliyorum çok geciktik.

Çeşitli teknik nedenlerden ötürü faaliyetine ara vermek zorunda kaldığımız internet sitemiz tekrar yayına başladı. Mütevazı katkılarla başladığımız derneğimiz ALDER sürecini şimdide ALDER internet sitesi ile devam ettirme çabası içerisindeyiz. Derneğimiz için yaptığınız katkıyı bu sefer sitemiz için bekliyoruz. İletişimin çok önem kazandığı günümüzde bizimde bu sürecin dışında kalmamız düşünülemez. Artık bir tıkla dünyanın bir ucundan diğer ucuna saniyeler içinde ulaşıyoruz. Her türlü konuda bilgiye belgeye ulaşma şansına sahibiz. Yeniden yayına başlayan internet sitemizle bizde köyümüz hakkında bilgi edinilmesini sağlamanın ötesinde her biri ülkenin dört bir yanına dağılmış hatta dünyanın dört bir yanına dağılmış köyümüz mensuplarının iletişimini sağlamak gibi bir misyon taşıyoruz.

Köyümüzden kalkıp başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi Anadolu’nun çeşitli bölgelerine ve yurtdışına gitmiş köyümüz insanlarını sanal ortamda da olsa buluşturmak bence çok önemli öte yandan unutulan, kaybolan kültürümüzü bir şekilde hatırlamak ve yeni kuşaklara aktarmak gibi görevimiz var. Memleket ten uzakta olan üye ve köylülerimize köyümüzden güncel bilgiler vermenin yanında doğduğu büyüdüğü toprakları sanal âlemde de olsa görme fırsatı yarattığımız için çok mutluyum.

Sevgili Arkadaşlar,

Bu site sizin ve sizin emekleriyle gelişip daha güzel şeyler başaracaktır. O yüzden paylaşmak istediğiniz belge, resim ve her türden meterayal için bizimle irtibata geçmeniz bizleri mutlu edecektir. Özellikle köy hakkında genel bilgiler oluştururken çok zorlandığımı söylemeden geçemeyeceğim. Köyümüz hakkında bilgi ve belge bulmak çok zor olmasının yanında bu konuda bilgi verecek asırlık çınarlarımızın sayısı çok az ve hala yaşayanlara da ulaşmak zaman ve maddi açıdan mümkün olamıyor. Bu yüzden sizlerin sitemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçmesi çok önemli.

Sitemiz hepimize hayırlı olsun. Değerli katkılarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Sevgi ve Dostlukla kalın.

6 Aralık 2012

 

BİLGİLER
tarafından 06 Aralık 2012 - 02:03 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.201 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
1
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


1